• Ubytování v Londýně

    V Londýně nabízíme ubytování pro cca 1500 hotelů! Rezervujte si hotely v Londýně z nabídky největšího rezervačního systému online ubytování ve světě Booking.com. 

     

    Ke každému hotelu najdete souhrnné informace včetně řady fotografií, aktuální informace o dostupnosti a další. Ubytování v Londýně vám usnadní i nezávislé recenze hotelů od ostatních cestovatelů. Platba probíhá jednoduše kartou (peníze vám budou odečteny až po dokončení pobytu). 

Uzavřená stanice metra Aldwych

Londýn si bez metra ani nedokážeme představit. Londýnské metro však ukrývá svoje strašidelné historky, které vyplouvají na povrch.

Během prosince zpřístupnilo Londýnské muzeum dopravy uzavřenou stanici Aldwych, které se přezdívá stanice duchů. Ducha v londýnském podzemí zatím nikdo nespatřil, ale přezdívá se mu tak proto, že se stanice nepoužívala už více jak 100 let.

Stanice dříve pojemnovaná jako Strand byla poprvé otevřena roku 1907. Po sedmi letech byla přejmenována na Aldwych. Zastávka Aldwych, která vedla jako nová odbočka z trasy Picadilly, nepatřila od svého začátku k hojně používaným, proto byl jeho provoz zastaven o 7 let později v roce 1914. Na trase fungovala jen kyvadlová doprava do stanice Holborn. Její historický význam přišel během 1. a 2. světové války, kdy posloužila jako skladiště a především úkryt mnoha uměleckých děl z Národní galerie a Britského muzea.

A jako filmová kulisa si zahrála v takových filmech jako V jako Vendeta nebo ve starším filmu z roku 1969 Bitva o Británii.