• Ubytování v Londýně

    V Londýně nabízíme ubytování pro cca 1500 hotelů! Rezervujte si hotely v Londýně z nabídky největšího rezervačního systému online ubytování ve světě Booking.com. 

     

    Ke každému hotelu najdete souhrnné informace včetně řady fotografií, aktuální informace o dostupnosti a další. Ubytování v Londýně vám usnadní i nezávislé recenze hotelů od ostatních cestovatelů. Platba probíhá jednoduše kartou (peníze vám budou odečteny až po dokončení pobytu). 

Doprava

Do Londýna se nejrychleji a nejpohodlněji přesunete leteckou dopravou. Do centra města se dostanete poměrně lehce, jelikož ze všech londýnských letišť je poměrně dobře vyřešená místní doprava.

Z každého letiště jezdí železnice, případně taxi, které je však o něco dražší. Z letiště Gatwick, Luton a Stansted jezdí dále i pravidelné autobusové linky různých společností. Z letiště Heathrow se do centra můžete dostat pohodlně i metrem. Do Londýna je možné cestovat i autobusovou dopravou, avšak cesta je poměrně dost zdlouhavá a kolikrát nepohodlná. Taktéž záleží i na aktuální dopravní špičce.

Doprava v Londýně se na první pohled může zdát poměrně chaotická, avšak nenechte se zmýlit – její propracování spadá do nejrozsáhlejšího dopravního komplexu na světě. Jízdenky je možné koupit přímo ve stanicích, pro častější cestování si můžete zakoupit „Oyester card“, s kterou můžete ušetřit a používat ji na veškerou veřejnou dopravu. Oyester card dobijete jednoduše v trafikách, případně v automatech ve stanicích. K rychlému cestování vám dobře poslouží linky metra, které vedou přes několik zón.

Příjemné je i cestování místními autobusy, které však může být lehce zpožděné místní dopravou. Noční linky jsou značeny písmenem „N“ před číslem linky. Cestujete-li delší trasy, jistě vyzkoušejte poměrně příjemnou železniční dopravu, která zde jezdí skutečně na čas.